חוות שרתים

שירות Cloud Computing SaaS

קטגוריה: חוות שרתים

שירות Cloud Computing, או "שירות ענן" כפי שהוא נקרא בעברית, הוא שירות שבו תוכנה, משחק או שירות אחר, רצים על גבי מחשב מרוחק המעביר את הממשק והמידע ישירות אל המחשב של הלקוח. למעשה מדובר, בטכניקה ששורשיה נמצאים עוד בשנות השמונים, אז כל העיבוד הממוחשב היה נעשה על גבי מחשב אחד מרכזי (Mainframe) והמשתמש היה עושה שימוש במסוף "טיפש" (קונסולה).

קרא עוד...
 

חוות שרתים ירוקה

קטגוריה: חוות שרתים

בתחילת מהפכת החשמל, המכשירים שצרכו הכי הרבה אנרגיה היו נורות – תאורה מלאכותית הייתה דבר חדשני שאפשר לאנשים להמשיך לעבוד אחרי שעות החשיכה. לאורך השנים התפתחו היכולות האלקטרוניות של התרבות האנושית והיום אנחנו מוקפים בעשרות ומאות מכשירים שונים שמשתמשים בחשמל לפעולתם השוטפת, ואמצעי התאורה הם משהו מובן מאליו.

קרא עוד...
 

המשכיות עסקית כאסטרטגיה ל DRP

קטגוריה: חוות שרתים
אי זמינות אינפורמציה עלולה לעלות ביוקר רב לארגונים.
קריסה בלתי צפויה של מערך השרתים תפגע ישירות בהכנסות החברה, בתפוקת העובדים, בשירות הלקוחות ובאמינות החברה. לעיתים היא אף עשויה להיות פטאלית.
מנהלי חברות אינם יכולים להסתפק בתשובות ממנהלי ה- IT שלהם נוסח "סמוך עליי" או "יהיה בסדר".
תכנון מוקדם של המצב בו תידרש התאוששות מאסון, Disaster Recovery Planning) DRP), חייב להיות מובנה באמצעות נהלים ובמערך ה- IT של החברות והארגונים.

פתרון DRP מושלם מוכרח לקחת בחשבון גם תסריטים בהם משרדי הארגון אינם זמינים.
לתסריט כזה ישנה משמעות מרכזית אחת - המידע הארגוני חייב להיות מאוחסן גם מחוץ לארגון (Off-location). , האתגר העיקרי הוא בשמירת רמת סנכרון נאותה בין שרתי האם היושבים במיקום אחד, לבין השרתים הנמצאים במיקום אחר.
על מנת ולפזר את רמת הסיכון, ניתן לפרוס את הפתרון גם בחוות השרתים בחו"ל.
קרא עוד...
 

Application Service Provider

קטגוריה: חוות שרתים
המושג ASP הנזכר לפרקים במדורי המחשבים בעתונות מביך ומבלבל.

הגולשים ברשת האינטרנט מכירים דפי תוכן באתרים הנושאים את הסיומת ASP. אלו דפי HTML הכוללים תוכן דינמי המשולב ממאגרי נתונים הנמצאים בשרתי האתרים (שרתים בטכנולוגיה של חברת מייקרוסופט). התוכן הדינמי משתלב באמצעות הוראות מיוחדות הכתובות בקוד המקור של הדף. טכנולוגיית ASP זו היא ר"ת של Active Server Page. אלא שלא בטכנולוגיה זו עסקינן אלא בתחום חדש ועתידני יותר.

Application Service Provider ובקיצור ASP משמעותה "ספק שירותי ישום". זו טכנולוגיה חדשה המבוססת על רעיונות וותיקים. דרכה מעוניינות חברות תוכנה גדולות (ובראשן מיקרוסופט) לספק ללקוח (בתשלום, אלא מה...) גישה אל תוכנות שימושיות כאופיס.

השיטה היא לא למכור יותר קרטונים הכוללים דיסק וספרות (שכמובן ניתנים להעתקה) אלא למכור זמן שימוש. הלקוח יתחבר אל רשתות השירות, יזדהה בקוד הלקוח שלו ויפעיל את התוכנה הנדרשת לו שתשכון על השרת ולא במחשבו הפרטי. התוכנה תופעל דרך הדפדפן בממשק חדש ואחיד ככל האפשר. המסמכים והנתונים השונים ישמרו במחשב הלקוח או במחיצות אישיות על גבי שרת ספק הישום.

קרא עוד...
 

הקש ב- Cache

קטגוריה: חוות שרתים
טוב, אז בניתם את האתר הכי מדליק בעולם. ממש המילה האחרונה בשילוב טכנולוגיות פלאש ו- html  דינאמי. אולי גם הוספתם קצת Java ו- תוכנות CGI מפולפלות. כבר השווצתם בפני הבוס ושלחתם את הקבצים החדשים לתפוצת נאט"ו, על מנת להראות ולאשר את יצירת המופת שלכם- האמירה האחרונה בתחום המשלבת מדע ואומנות.

 

מיד תוכלו להצדיק את האמון שנתנו בכם כששכרו את שירותכם. Webmasters  בחברת היי-טק או בחברת פיתוח אתרים צעירה. עוד מעט האתר יעלה ותוכלו להפיץ את בשורת המוצר והחזון של החברה, עיני כולם בחברה נישאות אליכם בהערצה.  קיבלתם אור ירוק מהבוס ואתם מתענג לצלילי תוכנת ה- FTP המעלה ומשחררת קבצים לשרת ולאוויר העולם. ואז הסיוט מתחיל:

קרא עוד...
 

מערכת Global Load Balancing

קטגוריה: חוות שרתים
מערכת Global Load Balancing   מאפשרת ללקוחות בעלי פעילות אינטרנטית, בינלאומית ענפה שהפעילות העסקית שלהם באינטרנט הנה קריטית ואינה סובלת האטה או עצירה, אפילו הקלה שבקלות (Zero Downtime Tolerance) , ליהנות משירות מבוזר גיאוגרפית, אשר מבטיח אמינות ויציבות חסרת פשרות- המערכת מעניקה לפחות חמש תשיעיות, עבודה רצופה ב- 99.999%  מהזמן. עיקר כוחה של המערכת היא ביכולתה לשרת עשרות מיליוני כניסות ביום, כך שבפועל ביצועי המערכת מבחינת עומסים, הנם אינסופיים.

 

מערכת Load Balancing הנה תהליך חיבור מספר שרתים יחדיו לאשכול שרתים (cluster) המתפקד כיחידה אחת, על מנת ולשפר ביצועים, אמינות וחוזק של מערכות אינטרנט. מערכת זו מאפשרת ניתוב תנועה באינטרנט ותזרים ביקושים, באפן מבוקר לעבר מספר שרתים. ניתן להשתמש במספר קונפיגורציות לצורך בקרת העומסים –

round-robin  - בה התעבורה נשלחת לשרתים אחד אחד, משלימה מעגל  וחוזר חלילה,

round-robin  משוקלל – בטכנולוגיה זו מספר שרתים קטנים יכולים לקבל תנועה השווה לתנועה לשרת חזק יותר. בנוסף, במידה והשרת יהיה עמוס או יושבת, התנועה תווסת לשרתים האחרים.

קרא עוד...
 

פתרונות DRP ו- Business Continuity

קטגוריה: חוות שרתים

הצורך

אירועי ה- 11 בספטמבר 2001 בארה"ב, חוסר היציבות הפוליטית ואובדן מידע כתוצאה מהתקפות וירוסים, כל אלה גורמים כיום לארגונים רבים לבחון את מוכנותם למקרה של אסון או אובדן של המידע היקר שברשותם. מחקר של חברת גרטנר (דצמבר 99) מבהיר כי על הארגונים ברחבי העולם לוודא את גיבוי המידע.
על פי מחקר זה ניתן למיין את הגורמים לקריסתן של מערכות באופן זה:

·        40% מהקריסות נגרמות כתוצאה מטעויות מערכתיות

·        40% מהקריסות נגרמות כתוצאה מבעיה אפליקטיבית (לעיתים כתוצאה מתקלה, אולם לרב עקב טעויות קונפיגורציה)

·        רק  20% מהקריסות נגרמות כתוצאה מבעיות בפלטפורמה, בעיות בתקשורת, בחומרה או כתוצאה מאסונות

קרא עוד...
 

מהו דאטה סנטר ? חוות שרתים

קטגוריה: חוות שרתים

חוות שרתים - Data Center

המינוח דאטה סנטר גורם ללא מעט בילבול. הסיבה לכך היא שישנם לפחות שלושה פירושים למונח.
הראשון מתיחס לדאטה סנטר שהינו אתר מרכזי לאיחסון, ניהול והפצה של נתונים ומידע המאורגן בצורה של תחום מידע ייחודי. לדוגמא, המרכז הלאומי למידע אקלימי, National Climatic Data Center)  NCDC) , מחזיק בארכיון המידע הגדול בעולם אודות מזג האויר. מבקרים באתר האינטרנט של הגוף הנ"ל יכולים למצוא קישורים למידע על מחקרים או תחזיות בתחום הקשור לנושא מזג האויר. המרכז עונה על בקשות מכל העולם למידע על מזג אויר.
הפירוש השני למונח שאליו אתייחס בהרחבה בהמשך הוא - דאטה סנטר (לפעמים נקרא פשוט חוות שרתים ) שהינו מתקן מתמחה המארח אתרי אינטרנט ומספק שרותי מידע ואחרים עבור חברות אחרות.
סוג זה של מתקן מכיל גם מרכז תפעול רשת, (Network Operations Center)  (NOC), אזור בעל הגבלות גישה שבו ישנן מערכות אוטומאטיות המנטרות בקביעות את פעילות השרתים, תעבורת הנתונים וביצועי הרשת, ומדווחים אפילו על השינוי הקל ביותר למהנדסים על מנת שאלו יוכלו לזהות תקלות אפשריות עוד לפני שהן מתרחשות. בנוסף בחברות עסקיות, דאטה סנטר הינו לפעמים מונח שבו משתמשים בכדי לתאר מרכז לעיבוד נתונים או קבוצה של אנשים המנהלים את עיבוד הנתונים ורשתות התקשורת של החברה.
קרא עוד...
 

תעבורות נתונים באינטרנט - Internet Traffic

קטגוריה: חוות שרתים

ברשת האינטרנט הישראלית והעולמית זורם המון מידע, להלן דיווחי סטטיסטיקות מחברות התקשורת
הגדולות בעולם, המידע מתעדכן באופן שוטף ומדי זמן קצר. חלק גדול מהמידע מוגש בחסות איגוד האינטרנט הישראלי...

קרא עוד...
 


דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet