מערכת Global Load Balancing

חוות שרתים
מערכת Global Load Balancing   מאפשרת ללקוחות בעלי פעילות אינטרנטית, בינלאומית ענפה שהפעילות העסקית שלהם באינטרנט הנה קריטית ואינה סובלת האטה או עצירה, אפילו הקלה שבקלות (Zero Downtime Tolerance) , ליהנות משירות מבוזר גיאוגרפית, אשר מבטיח אמינות ויציבות חסרת פשרות- המערכת מעניקה לפחות חמש תשיעיות, עבודה רצופה ב- 99.999%  מהזמן. עיקר כוחה של המערכת היא ביכולתה לשרת עשרות מיליוני כניסות ביום, כך שבפועל ביצועי המערכת מבחינת עומסים, הנם אינסופיים.

 

מערכת Load Balancing הנה תהליך חיבור מספר שרתים יחדיו לאשכול שרתים (cluster) המתפקד כיחידה אחת, על מנת ולשפר ביצועים, אמינות וחוזק של מערכות אינטרנט. מערכת זו מאפשרת ניתוב תנועה באינטרנט ותזרים ביקושים, באפן מבוקר לעבר מספר שרתים. ניתן להשתמש במספר קונפיגורציות לצורך בקרת העומסים –

round-robin  - בה התעבורה נשלחת לשרתים אחד אחד, משלימה מעגל  וחוזר חלילה,

round-robin  משוקלל – בטכנולוגיה זו מספר שרתים קטנים יכולים לקבל תנועה השווה לתנועה לשרת חזק יותר. בנוסף, במידה והשרת יהיה עמוס או יושבת, התנועה תווסת לשרתים האחרים.

Global Load Balancing - GLB הנה חיבורם של מספר שרתים או אשכולות שרתים המבוזרים גיאוגרפית במרכזי תקשורת שונים ברחבי העולם, דרך האינטרנט, ליחידת אינטרנט אחת. כל אשכול

 

מוגדר ומתנהג כשרת בודד במערכת ה-load balancing  הסטנדרטית שילוב מערכת GLB עם תשתיות  Data Centerמנוהלות ורשתות תקשורת בעלות פריסה עולמית הנה שירות חדשני המאפשר לארגונים להיעזר בספקיות פתרונות באינטרנט וביניהם InterSpace ולהתמודד בפני האתגרים הבאים .

1.         ארגונים רבים מעבירים חלק ניכר מהפעילות העסקית המרכזית שלהם לסביבת האינטרנט ו/או האינטראנט. מנהלי IT ומנמ"רים נדרשים למצוא מערכות לשם פעילויות ה-on-line בעלות רמת אמינות גבוהה במיוחד. כל זאת באווירה עסקית הדורשת הקטנת עלויות ושימוש באאוטטסורסינג. מערכות  GLB מאפשרות קבלת רמת שירות SLA ודיווח על ה- SLA ברמות גבוהות במיוחד. האתגר של בניית מערכת כזו בפריסה בינלאומית אינו עניין של מה בכך ודורש ידע וניסיון רב, כך שהשימוש במיקור חוץ להקמת פרויקט GLB לצורך ניהול ותשתיות הנו הכרחי .

 

2.         הצורך במהירות- עם חדירתו של הפס הרחב, למשתמשים במערכות אילו ישנה סיבולת הולכת וקטנה לזמן הורדת קבצים ושימוש באפליקציות. מערכת הGLB מאפשרת נגישות לתכנים ולאפליקציות למשתמשים מאזורים גיאוגרפיים שונים, בו זמנית וללא עיכובים.

 

3.         הצורך ביציבות- נתינת מענה לתזרים נתונים עולה ויורד (traffic spikes). ניתן להגדיר את המערכת כך שתגיב לזמני הפעילות המשתנים מסביב לעולם ותייצב לחצי ביקוש על ידי ניתוב למוקדים שונים בצורה חכמה.

 

4.         תחרותיות- 32% ממשתמשי אתרי מסחר אלקטרוני מתייאשים במהלך העסקה עקב זמני תגובה איטיים ואובדן סבלנותם (Zona Research). אתרי אינטרנט ואתרי מסחר אלקטרוני המשתמשים במערכת GLB יכולים ליהנות מיתרון תחרותי עקב זמינות ואמינות.

 

5.         יכולת שדרוג ופריסה עסקית (Scalability)- מערכת ה-GLB במידה ותוכננה נכון, יכולה ללוות חדירה לשווקים חדשים ופעילות עסקית חדשה על ידי הוספת שרתים וזמינות לתכנים ושירותים, בקרבת הלקוח, תוך אינטגרציה עם מערכות המידע הקימות.

 

6.         הקטנת עלויות- מערכת ה-GLB יכולה לחסוך משמעותית לארגונים בשני המשאבים היקרים ביותר באינטרנט היום- רוחב פס וכוח אדם. פריסה עולמית של שרתי האינטרנט מבטלת את הצורך בהחזקת קו אינטרנט רחב. ניהול השרתים או האפליקציה (MSP) באאוטסורסינג, מצמצמת את שעות הטיפול בשרת על ידי אנשי המערכות של הארגון. שירותי הMSP יכולים לכלול גם פתרונות גיבוי,  אחסון ואבטחת המידע.

 

7.         גמישות והקטנת הסיכון- מערכת ה-GLB ניתנת על בסיס שירות מושכר. אי לכך, חברות  המשתמשות במערכת GLB מנוהלת מצמצמות את הסיכון הכרוך ברכישת הציוד על ידי התבססות על ציוד שכור או משותף ושומרות לעצמן גמישות במערך השרת. ניתן גם להגדיר במערכת שרתים מדגמים שונים ולשלב בין מערכות חדשות וישנות.

 

8.         אבטחה- אחת מבעיות האבטחה החמורות של אתרי אינטרנט הנה ההתמודדות כנגד מתקפת   Denial of Service (Dos). מערכת ה-  GLB תעניק עוד שכבת הגנה על שרתים מותקפים על ידי חסימת הפניית הביקושים ממוקדי תקיפה שונים. ניתן להגדיר אך ורק תעבורה דרך פורטים מסוימים בשרתים וישנה חסימה לדרכי גישה חיצוניים אחרים למערכת.

 

Global load balnacing

 

לפרטים נוספים   www.datacenter.co.il

 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet