קורס קידום אתרים

קידום אתרים

קורס קידום אתרים נכתב ע"י -  "ניר שי מנטור SEO בעבר וכיום לא עוסק בתחום"

המקצוע הנכסף הבא

האמהות הפולניות שפעם התפללו לחתנים מהנדסים ונהגי אגד, ואחר כך לעורכי דין ורופאים, יכתירו בקרוב את מקדמי האתרים כמפרנסים המבוקשים. מדובר בעיסוק שהולך ומתבסס כמקצוע יוקרתי ומכניס. קורס קידום אתרים נלמד בעיקר במכללות השונות, שם לא תמיד מקבלים כל אחד עקב הביקוש הרב.  

קורס קידום אתרים


קידום אתרים במנועי חיפוש ( SEO - Search engine optimization) - הוא מומחיות חדשה שהוליד העידן שלנו. עידן שבו הצלחת העסק שלך תלויה ביכולת שלך להתברג לעמוד הראשון בתוצאות החיפוש של הלקוח הפוטנציאלי, שמחפש אחר מה שאתה ומתחרייך מאוד מבקשים למכור לו.

מאז שהאינטרנט הפך לכלי קל וזמין, בעולם המערבי בעיקר, השפעתו על השיווק עצומה. תקציבים של חברות מכול הגדלים והסוגים מופנים לטובת שיווק באינטרנט תוך הפחתה משמעותית של שיווק מסורתי: מודעות בעיתונים, פרסומות, שלטי חוצות וכו'. מול הכסף הגדול הזה מעמדם של מומחי האינטרנט הולך ומתחזק. כולם הרי יודעים שאם אתה לא שם, אתה לא קיים וכולם מחפשים את המומחה שיאפשר להם להתקיים באופן הכי אפקטיבי ומוצלח בתחרות האווירית המטורפת הזאת.

קידום אתרים הוא מקצוע שאפשר ללמוד בזמן קצר ולהרוויח ממנו הרבה כסף. בקרוב מאוד, יש להניח, כל חברה תחזיק מומחה כזה בקרבה, ואם הוא יהיה טוב היא תהיה מוכנה לשלם לו הרבה כדי שלא ילך לקדם את המתחרים.

מומחיות בכלל לא פשוטה

יחד עם זאת מדובר בעיסוק שדורש חשיבה יצירתית וזריזות מחשבתית. קידום אתרים מצריך ידע עמוק ורחב בדרך בה פועלים מנועי החיפוש באינטרנט ובעיקר כמובן - גוגל. מדובר במנועי חיפוש דינאמיים, שמשתנים חדשות לבקרים (על מנת לבלבל את האויב), ולכן חשוב להבין את ההיגיון שעומד מאחורי הפעלתם ולא רק את דרך פעילותם הנוכחית.

זו גם הסיבה שמכללות רבות כמו "דעת השרון", "ג'ון ברייס", "ניו מדיה", "האקריו", "SEO" ואחרות המציעות הכשרה פורמאלית בנושא, מצהירות כי הם אינן מקבלות כל אחד. יש תנאי קבלה ל-קורס קידום אתרים על מנת לוודא שרק אלו שמסוגלים להשתלב בעתיד ב'משחק' יחזיקו בסופו של דבר בתעודת מומחה לקידום אתרים.

ניר שי – בעל חברה לקידום אתרים, מרכז הקורס בעבר באחת המכללות, אומר כי: "תחום הקידום שזור עם כל נושא השיווק באינטרנט ולכן חשוב לא רק ללמוד כישורים טכניים שעלולים להשתנות כל רגע. אני מלמד בעיקר איך 'לחשוב קידום אתרים', כדי שהבוגרים שלנו יהיו רלוונטיים גם כשיחולו שינויים".

פרויקט הסיום של בוגרי קורס קידום אתרים במכללות השונות כולל פרוייקט מעשי – הוא לקיחת אתר כלשהו כפרויקט וקידומו. זאת בלווי מומחי המכללה וחברת קידום אתרים. למצטייני הקורס בדכ"ל מובטחת עבודה באותה חברת קידום (מה שקצת מזכיר תהליך סטאז' אצל משרד עורכי דין).

אפשרות אלטרנטיבית להוצאה הגבוה של לימוד במכללה היא ללמוד לבד דרך חומר רב שכולו מצוי באינטרנט או לנסות קורס קידום אתרים בחינם המוצע על ידי מספר חברות קידום. (חפשו בגוגל: מדריך קידום אתרים חינם, קורס קידום אתרים בחינם ...)

לחברות קטנות, אם אין לכם כסף לשכור מומחי קידום אתרים, תוכלו ללמוד לבד דרך מדריכים ובבלוג קידום אתרים באינטרנט (תקראו לדוגמא את המאמר הקודם קידום אתרים שעובד), ואז הנה עלינו כאן על רעיון עבורכם – לכו תציעו את עצמכם לצורכי סטאז', אולי ייקחו אתכם.

 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet