מחשוב עננים

שרתים
מחשוב עננים הוא מונח כללי לכל דבר הכרוך באספקת שירותים מתארחים דרך האינטרנט .שירותים אלו מחולקים באופן כללי לשלוש קטגוריות : תשתיות כשירות ( IaaS )  ,  פלטפורמה כשירות (PaaS )  ו - תוכנה כשירות (SaaS ) .  השם מחשוב ענן ניתן בהשראת סמל ענן המשמש לעתים קרובות כדי לייצג את האינטרנט.

לשירות ענן יש שלושה מאפיינים ברורים המבדילים אותו מן שירותי אירוח אתרים או שרתים המסורתיים. הוא נמכר לפי צורך, הוא גמיש - משתמש יכול להיות לדרוש הרבה או מעט, בכל זמן נתון , והשירות מנוהל באופן מלא על ידי הספק ( מקבל השירות  צריך רק מחשב אישי וגישה לאינטרנט ) . מחשוב עננים

חידושים משמעותיים וההתפתחויות טכנולוגיות בתחום וירטואליזציה של שרתים ומחשוב מבוזר, כמו גם שיפור מהירות הגישה לאינטרנט למהירות גבוהה יותר וכל זאת בתקופה של כלכלה חלשה , האיצו את החדירה של שירות מחשוב ענן .

מחשוב ענן יכול להיות פרטי או ציבורי. ספק מחשוב ענן ציבורי מוכר שירותים לכל גולש באינטרנט . ( לדוגמא כיום , אמזון היא הספקית הגדולה ביותר של מחשוב ענן ציבורי ).
מחשוב ענן פרטי הוא רשת מחשוב יעודית או מרכז נתונים אירגוני שמספק שירותים מתארחים למספר מצומצם של אנשים או מחלקות בארגון . כאשר ארגון משתמש במשאבים של ענן ציבורי כדי ליצור ענן פרטי משלו , התוצאה נקראת ענן פרטי וירטואלי.

בכל מקרה, אם זה מחשוב ענן פרטי או ציבורי , המטרה של מחשוב עננים היא לספק גישה נוחה ומהירה עם יכולת להרחבה של משאבי מחשוב ושירותי IT .

תשתית מחשוב עננים כשירות
היחידה הבסיסית הינה שרת וירטואלי עם כתובת  IP ייחודית, עוצמות מחשוב מותאמות  וכמות אחסון לפי דרישה. ספק השירות מאפשר למשתמשים דרך תוכנת ניהול להתחיל , לעצור , לגשת ולהגדיר את השרתים הווירטואליים ואת האחסון. בצורה זאת, מחשוב עננים מאפשר לחברה להקים שירות באינטרנט בצורה מהירה ביותר, לשלם רק לפי מה שנדרש , ולהתרחב בצורה גמישה ומיידית . המודל דומה לשימוש בתשתיות הבסיסיות כמו חשמל, דלק ומים אותם אנו רוכשים לפי הצורך.

פלטפורמה כשירות בענן -
מוגדרת כמערכת של תוכנות וכלי פיתוח של מוצר המתארחים על תשתית של ספק תשתיות. מפתחים יכולים ליצור יישומים על פלטפורמה של הספק על גבי האינטרנט . דוגמאות לספקי PaaS  הם  GoogleApps ו  Salesforce  .  כרגע , אין סטנדרטים המאפשרים ניידות נתונים ותוכנה בענן  ובדכ"ל לא יתאפשר ליצא את התוכנה שנוצרה על ידי המפתחים ולהעבירה לפלטפורמה אחרת.

תוכנה כשירות בענן - 
ספק השירות מספק את תשתית החומרה , את מוצר התוכנה ומאפשר אינטראקציה עם המשתמש באמצעות אתר אינטרנט.   SaaS הוא שוק רחב מאוד והולך וצומח. שירותי תוכנה בענן יכול להיות כל דבר החל מדוא"ל מבוסס אינטרנט כמו gmail , כשירותי תשלומים באינטרנט כמו טרנזילה סליקה ועוד רבים וטובים. מאחר שהשירות מארח בענן משתמש הקצה יכול להשתמש בשירות מכל מקום ובכל זמן .


 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet