אתר אינטרנט

אחסון אתרים

אתרי אינטרנט

אתר אינטרנט הוא אוסף של אובייקטים ותכנים הכוללים תמונות, פלש, דפי מידע HTML, קבצי אודיו ווידאו המחוברים ביניהם ושותפים לשם דומיין מסוים. התכנים והאובייקטים של אתר אינטרנט מוחזקים בדרך כלל על אותו שרת אינטרנט, או על שרת שיתופי המארח מספר אתרים (Shared Hosting). רובם של אתרי האינטרנט מתארחים אצל ספקי שירות אירוח אתרים. אתרי אינטרנט מתוחזקים ומנוהלים על ידי מנהל האתר (Webmaster).


כיום ישנם כ-150 מיליון אתרי אינטרנט בעולם בעלי שמות דומיין והם מרכיבים את מה שנקרא WWW - World Wide Web. אתרי האינטרנט פועלים תחת שירות HTTP שתחת פרוטוקול תקשורת TCP/IP. בתחילה היה מקובל לפנות אל אתר אינטרנט ב- דומיין.http://www , או לשרות אינטרנט אחר כמו FTP - File Transfer Protocol ב- דומיין.ftp://ftp . אולם כיום אין הדבר הכרחי. לדוגמא: נסו להקיש בדפדפן רק "domain.internic.co.il"

הגדרת אתר אינטרנט

על מנת שאתר אינטרנט יהיה נגיש לצפיה, יש לארח אותו על שרת אינטרנט ולספק לו שם דומיין וכתובת IP.

  • כתובת IP - היא כתובת האינטרנט "האמיתית", היא מוגדרת כבתבנית מספרית של ארבעה מספרים המופרדים ע"י נקודה ובערכים שבין 0 ל-255, לדוגמא: 80.244.162.30. כתובות IP מונפקים ע"י גוף עולמי הנקרא RIPE לספקי האינטרנט בעולם.
  • שם דומיין - היא כתובת אינטרנט המורכבת מאותיות מספרים ומקפים כמו: data-center.co.il , שבעצם מתורגמת על ידי יישומי האינטרנט השונים לכתובת IP בעזרת שרת DNS. דפיו של אתר אינטרנט נגישים בדרך כלל דרך פרוטוקול ה-HTTP המצוין בכתובת כ-"//:http", או כ-"//:https" אם מדובר בתקשורת HTTP המוצפנת ב-SSL. - רישום דומיין

סוגי אתרי אינטרנט

בדרך כלל נהוג לחלק את אתרי האינטרנט לשני סוגים:
  • אתר אינטרנט סטטי
    אתר אינטרנט סטטי הינו אתר אינטרנט המאופיין במידע אינפורמטיבי וקבוע. המינוח סטטי נובע מהעובדה שהתכנים באתר הינם עמודי תוכן קבועים שלא נוצרים ע"י שימוש באפליקציות ובסיסי נתונים. אתרי אינטרנט סטטיים בדכ"ל הינם אתרי תדמית או אתרי מידע. האתר מציג לגולש מידע כפי שהוא מאוחסן על גבי שרת האינטרנט כמו מאמרים, תמונות, אנימציות, סרטים, ומראה אותה אינפורמציה לכל הגולשים במידה שווה, ולכן הוא דומה לקטלוג המחולק למתעניין.
  • אתר אינטרנט דינמי
    באתר אינטרנט דינמי התכנים נוצרים באמצעות קוד תוכנה ובאמצעות שליפת נתונים מבסיסי נתונים. דפי האינטרנט נוצרים תוך כדי הגלישה לאתר, וכפונקציה של בקשות או נתונים על הגולש. אתר דינמי הכי פופולרי בעולם הוא מנוע החיפוש גוגל. בהתאם לבקשת מחרוזת החיפוש, בהתאם למיקום הגיאוגרפי של הגולש לסוג הדפדפן ומשתנים נוספים יוצגו תוצאות החיפוש. ולכן עבור אותה מחרוזת חיפוש יוצגו תוצאות חיפוש שונות לגולשים שונים.  דוגמאות לאתרי אינטרנט דינמיים : מנועי חיפוש, פורומים, אתרי חדשות, אתרי קניות ועוד.

לפרטים נוספים אודות אחסון אתר אינטרנט


 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet