אחסון אתרים לאתרי מסחר אלקטרוני

אחסון אתרים
התפתחות מסחר אלקטרוני באינטרנט נתנה דחיפה רבה לניצול אמצעי יעיל זה, כדי לקשר בין המוכר לקונה, כחלק ממה שנקרה היום הכפר הגלובלי. הקמת אתרי אינטרנט המיועדים למכירות באינטרנט (מסחר מקוון) דורשת ממקימי האתר לקבל מגוון החלטות חשובות כגון: מציאת שרות מתאים של אחסון אתרים, אפיקי פירסום באינטרנט, שיווק מקוון, קידום אתרים ועוד.

בשנים האחרונות אנו רואים גידול ניכר בתחום המסחר האלקטרוני, שנובע מכך שהמוכרים מרחיבים את מערך המכירות תוך שיפור ביצועים והורדת עלויות ומצד שני הקונים למדו שמסחר אלקטרוני מקצר את הזמן לאיתור המוצר, מאפשר השוואה בין מוצרים, רכישה מכל קצוות עולם, מציאת הספק המועדף, קיצור זמן האספקה של המוצר וחיסכון משמעותי בעלויות קניה.

הקמת אתרי מסחר אלקטרוני מחייבת היערכות כללית של כל מחלקות החברה וקבלת החלטות, שבמידה רבה ישפיעו על ההצלחה או הכישלון של המיזם המקוון. אחת ההחלטות החשובות תהיה בחירת חברה מתאימה של אחסון אתרים מאובטח ויציב.

השיקולים החשובים בבחירת חבילת אחסון אתרים לצרכי מסחר אלקטרוני:
  • זמינות ומהירות גבוהים ביותר
  • אבטחה המאפשרות קנייה בטוחה
  • מיקום פיסי של שרת אחסון אתרים בקירבה לגולשים
  • חיבור למערכת סליקה
  • אחסון אתרים מותאם לצרכי SEO
  • סקלביליות - אפשרות לגידול והרחבה
  • גיבוי ושרידות

מיקומו הגיאורפי של שרת אחסון אתרים

ההתלבטות העיקרית בנוגע למיקומו הפיסי של אחסון אתר הינה פונקציה של קירבה גיאוגרפית לקונים הפוטנציאלים. אם מדובר באתר הפונה לקהל ישראלי, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת אחסון אתרים ישראלית ולאחסן את האתר על שרת הממוקם בישראל.

הקירבה הגיאוגרפית חשובה בעיקר מהסיבות הבאות:

מהירות דפי האתר – שרת אחסון אתרים הממוקם בישראל יאפשר טעינה מהירה יותר של דפי האתר עבור גולשים ישראלים. טעינה מהירה תשפר את חווית הגולש ואת הסיכוי לקניה.

קידום אתרים בגוגל – אתר מסחר אלקטרוני המאוחסן על שרת ישראלי יחשב לתוצאת חיפוש רלוונטית יותר עבור משתמשים במנועי חיפוש ישראלים.

אבטחה - קנייה בטוחה

חברות האשראי בעולם דורשות, מאתרי מסחר אלקטרוני באינטרנט, עמידה בתקנים טכנולוגיים ונהלי אבטחת מידע מחמירים. אמצעי אבטחה הבסיסי של אחסון אתרים דורש התקנה של תעודת SSL באתר, בכדי להבטיח את הנתונים המועברים בין הגולש לשרת (מספרי כרטיסי אשראי ופרטים אישיים אחרים). בנוסף החל משנת 2009 נדרשת עמידה בתקן PCI. אתרים ומערכות שלא יעמדו בתקן, עלולים להיות מנועים מ סליקת כרטיסי אשראי.

אפשרות לגידול והרחבה בעתיד

אחת הבעיות הניצבות בפני מקימי אתר מסחר אלקטרוני ב אינטרנט היא חוסר הוודאות לגבי כמות הגולשים שחשוב בהקשר של תיכנון גודל המערכת. בחירתו של שרת אחסון אתרים איכותי יכול לאפשר גידול קל ונוח, מאתר קטן עם כמה מאות משתמשים עד לאתר המוכר את מוצריו לעשרות אלפי לקוחות מרוצים. הטכנולוגיה המומלצת במקרה זה היא שרת וירטואלי שבו המערכת אינה תלויה בפלטפורמת החומרה ומאפשרת גמישות של שדרוג חומרה בקלות יחסית.

עוד על  אחסון אתרים

 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet