אינטרנט והשפעתו בעולם המודרני

אינטרנט כללי
 
עד לפני 25 שנים, כשרק מאות בודדים של אנשים השתמשו בו, אף אחד לא חלם עד כמה האינטרנט יחולל שינוי בעולם המודרני. האינטרנט בעשור אחד בלבד, הפך לגורם רב משמעות ולזירת ההתפתחות הכלכלית והתרבותית של האדם המודרני. בצורתו הנוכחית מגשים האינטרנט את חזון הכפר הגלובלי. ישנם כל כך הרבה גורמים שהפכו את האינטרנט למה שהוא כיום, אבל יש כמה כאלו שעשו זאת בגדול. אינטרנט – אי אפשר לדמיין את חיינו בלעדיו.
 

10 דברים שבלעדיהם האינטרנט לא היה אינטרנט:

 
1.      טים ברנרס לי  Tim Berners-Lee
טים ברנרס לי יצר דפים המקשרים אחד לשני ויכולים לנדוד בעולם הרחב של רשת האינטרנט. רשת זו, שנוצרה על מנת לתת לאוניברסיטאות את היכולת לגשת לאותם דפי מחקרים, גדלה בצורה מסחררת. התוצאה: מעל ל-900 מיליון מבוגרים גולשים בעולם הקרוי אינטרנט מדי יום.
 
2.      דואר אלקטרוני  E-mail
התשובה הטכנולוגית לדואר אקספרס. באינטרנט, תוכנות כמו Eudora משנת 1988 עשו את זה קל לשימוש. מאז תיבת הדואר הנכנס גדושה. כמעט 97 מיליארד אימיילים נשלחים מדי יום.
 
3.      AOL
AOL בתקופת הנהירה ההמונית הראשונה שהחלה בתחילת שנות ה-90 לרשת האינטרנט, פתחה לעולם המודרני שער דיגיטלי גדול וגרמה לאנשים לשנות דפוסים שלמים - לקרוא חדשות מול מסך המחשב, לצ'וטט בחדרי צ'טים, לקנות בלחיצת כפתור, ולהתכתב בתוכנות מסרים מידיים. AOL נקנתה ב-2001 על ידי Time Warner ב-106 מיליארד דולר.
 
4.      גוגל
כל כך פופלרי, שהמילה היא כבר מילת פועל רשמית במילונים האמריקאים. כוח החיפוש ועשיית הסדר בכאוס האינפורמטיבי ששרר ברחבי אינטרנט הפכה את גוגל לחברה בשווי של 149 מיליארד דולר. גוגל, עד היום, כנראה החברה המהפכנית ביותר ברשת האינטרנט.
5.       נטסקייפ
עד לדפדפן האינטרנט Netscape, שהפך את חווית הגלישה לנעימה כל כך בתחילת שנות ה-90, שלט דפדפן בשם Mosaic. בשנת 1998 מיקרוסופט הצליחה להשתלט על עולם הדפדפנים עם הדפדפן אינטרנט אקספלורר, שעדיין אוחז בנתח שוק הגדול ביותר.
 
6.        eBay
תודות לאיביי, כל משתמש אינטרנט יכול לקנות או למכור כמעט כל דבר. ממכוניות יוקרה ועד לפלוצים בשקית, הכל ניתן למצוא בשוק הפישפשים הגדול בעולם. eBay זהו אתר אינטרנט המשמש כפלטפורמת מסחר עם מעל ל-230 מיליון לקוחות מסביב לעולם.
 
7.       Amazon
האתר הקטן שבנה ג'ף בזון שימש כחנות אינטרנטית ש"תמיד יש לה במלאי ספרים" כבש את העולם ולימים הפך לקניון האינטרנטי הגדול בעולם. אמאזון, ששרדה את התפוצצות הבועה הטכנולוגית בשנת 2000, הפכה את ג'ף לאחד האנשים העשירים בעולם.
 
8.      נפסטר 
התוכנה החינמית שנכתבה על ידי סטונדט משועמם בשם שון פאנינג, שגם ענה לכינוי נאפסאר, הפך את המילה אינטרנט לסיוט הגדול של חברות ההפקה העולמיות. נאפסטר, שנתנה לגולשים את היכולת לשתף קבצים (ובעיקר קבצי מוזיקה) הפכה להצלחה מסחררת בתוך כמה חודשים בלבד. אותן חברות הפקה סגרו את נאפסטר לאחר מאבקי משפט ארוכים. היתה זו המערכה הראשונה של מלחמת יוצרים זו, שנשמכת עד לימים אלו.
9.      YouTube
אתר אינטרנט שמוגדר כאתר וידיאו שיתופי. האתר נקנה על ידי גוגל בשנת 2006 ב-1.65 מיליארד דולר עצם היכולת שלו למשוך תנועת גולשים כל כך עצומה. כולם כתבים, כולם מצחיקים, כולם מרגשים, וכולם כוכבים. חמישה כוכבים.
 
10. MySpace
היכולת לחלוק עם המכרים שלך את מה שעובר עלייך בכל שנייה, איך אתה נראה ומה אתה עושה בכל דקת זמן מחייך, הפך את MySpace לרשת אינטרנט חברתית ענקית. Facebook, רשת חברתית דומה שבא שנים לאחר מכן, גנבה את ההצגה באמצע שנת 2008 ושולטת מאז באינטרנט.
 
 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet