פורטל ארגוני מהו

ניהול תוכן

יתרונות הפורטל:

הפורטל האירגוני הינו פתרון טכנולוגי המשפר את התקשורת הפנים ארגונית ומאפשר אינטראקציה טובה יותר בין שלוחות החברה.

הפורטל הארגוני הוא מנגנון המושתת על טכנולוגיה, המאפשר לארגונים בכל גודל לייעל את המערכות, שיפור העברת המידע בארגון ויצירת ממשק משתמש ידודותי לכולם.

גם אם מערכת הניהול מסודרת ומנוהלת כהלכה ויש לה יכולת להכיר את כל המאגרים ובסיסי הנתונים, השליטה בכמות הגדולה של המידע נעשית בלתי אפשרית.

הפעלת המערכת באופן כזה מורידה את התפוקה של העובד לתקופת הכשרה או ההפעלה הראשונית. וכאן הפורטל יכול לסייע ולהפחית את הנזקים. גם הפעלת המנגנון הממוחשב של החברה הכולל חומרה ומערכת הפעלה, מערכת דוא"ל, אתרי אינטרנט ותוכנות דרוש נק' עגינה שאליה יוכל כל עובד או משתמש בארגון להתחבר בעת הצורך כשהוא נזקק לעזרה.

היישום והגדרת הפורטל:

פורטל האירגוני Enterprise Corporate Portal- הוא יישום המבוסס על תוכנות המשתמשות בשירותי הרשת (Web Services) ובטכנולוגיות של הרשת (רשת פנימית של הארגון, או הרשת העולמית). הפורטל האירגוני הוא בעצם שולחן עבודה לכל מי ששייך או מתחבר לארגון המפעיל את הפורטל.

פורטל שאינו אירגוני, אבל נכלל במסגרת הכוללת של הפורטל הארגוני, הוא פורטל פנים ארגוני Intranet)) והוא בעצם השער למידע פנימי של הארגון או חיבור למאגר המידע, אבל אינו מספק יישומים לפעולות מורכבות ואסט' של הארגון.

כדי להפעיל את הפורטל הארגוני כהלכה, נזקקים לעבודה בשכבות שבהם מגדירים את הפונקציות לפי הצורך.
שכבה אחת- לניהול תכנים, הגדרת המסמכים שעוברים ברשת הפנימית או החיצונית.
שכבה שניה- היא שכבת האפליקציות שבה קיימים היישומים שאיתם יעבדו כדי לנצל את המידע.

שכבה שלישית- היא שכבת השיתופיות שבה מגדירים את התכנים המשותפים שיהיו ברשת, ואותם חולקים עם עובדים אחרים או משתמשים חיצוניים המתחברים למערכת.

השכבה הרביעית- היא שכבה היא שכבה של מידע מסווג, שכל משתמש יגדיר לעצמו, והמערכת תמנע גישה חופשית אליו. המערכת גם תגדיר אזורי מידע שאליהם לא יוכלו להגיע אנשים שאינם מורשים.

 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet