דומיין בעברית

דומיין באינטרנט

מבלי להעמיק בהיסטוריה הטכנולוגית, דומיין בעברית זמין לשימוש עוד משנת 2001, השנה בה באופן רשמי רוב דפדפני האינטרנט תמכו בתקן התומך בעברית – IDN. בפשטות, התקן IDN מציין שמות דומיין המכילים תווים שאינם תווי ASCII רגילים (אותיות לטיניות לדוגמה).

 

דומיין בעברית הפך לפופולרי רק בשנים האחרונות בלבד, זאת משום שיותר ויותר אנשים גילו את היתרונות הגלומים בו. עד לפני השימוש בשמות דומיין בעברית, בכדי לבצע רישום דומיין ישראלי בעל אופי עברי, אנשים נאלצו לעשות כן בצורה מיושנת – כתעתיק לטיני. כך לדוגמה, לו בעל עסק היה מעוניין לבצע רישום דומיין של המילה "כלכלה", הוא היה רושם אותו בדיוק איך שהוא נשמע – Kalkala.co.il. הבעיה היא שלא רק שזה נראה רע, אלא שלא קל לזכור את שם הדומיין, מה שגם זוהי לא התצורה היחידה. בעל העסק אשר היה אומר למכריו להיכנס לאתר כלכלה "הסתכן" בכך שאותם מכרים יכנסו לאתר Calala.co.il, Kalcala.co.il וכו'.

דומיין בעברית פתר את הבעיה הזו. בעל אתר שמעוניין להפנות מכרים לאתר המורכב מאותיות בעברית מעניק חווית משתמש פשוטה ונוחה יותר. הגולשים כותבים את השם דומיין בשפת האם – בעברית.

מעבר לנוחות ולשימושיות, אנשים גילו את הכוח הטמון בשמות דומיין בעברית במנועי החיפוש. גוגל ושאר מנועי החיפוש מעניקים עדיפות מסויימת לשמות דומיין המכילים תווים בעברית. על פי מספר ניסויים שבוצעו בעבר על ידי מספר מומחי קידום אתרים, הוכח כי השימוש במילות מפתח בתוך השם דומיין משפיעה בצורה ברורה על הדירוגים של האתרים בגוגל ובשאר מנועי החיפוש. באופן טבעי מנועי חיפוש ובראשותם גוגל נותנים עדיפות לשמות דומיין שתכניהם חופפים.

למדריך המלא אודות דומיין בעברית

 
דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet