אבטחה באינטרנט

SSL עם אימות מורחב - EV SSL

קטגוריה: אבטחה באינטרנט

Extended Validation SSL Certificate (EV SSL)

EV SSL היא תעודת SSL שהונפקה על פי סט של הוראות וחוקים במטרה לחזק את האבטחה של אתר האינטרנט בפני הגולש, להגן על הגולש בפני אתרים מתחזים ומניעת גניבת מידע אישי.

EV SSL אינו שונה משאר התעודות ברמת ההצפנה גם מול SSL זול בהרבה ממנו, אולם יתרונו הגדול בכך שתהליך ההנפקה והזיהוי המיוחד מול תוכנות ובעיקר דפדפנים, מהווה גורם מזהה הרבה יותר חזק וכמובן גם יותר אמין.

סט החוקים והכללים של הנפקה ותפעול  EV SSL מנוהל על ידי גוף התנדבותי הכולל מנפיקיי SSL   (CA)  וחברות תוכנה לאינטרנט ונקרא CA/Browser Forum http://www.cabforum.org/
קרא עוד...
 

אבטחת מידע באינטרנט בשנת 2010

קטגוריה: אבטחה באינטרנט

הורוסקופ האבטחה לשנת 2010: אנטי וירוסים מזוייפים, בוטים וטרויאנים יגברו, התקפות על חלונות 7 ומק. זו התחזית הכללית הצפויה לנו בתחום אבטחת והגנת המחשב על פי מפתחות תוכנות ההגנה המובילות.

שנת 2009 מאחורינו, אך בתחום הגנת המחשב היא תזכר ככזו שהתחזיות לה התמששו במדויק: תוכנות זדוניות מתוחכמות, רוטקיטים, תולעים, התקפות רשת ובוט-נט, הונאות ב SMS והתקפות ממוקדות על רשתות חברתיות. אם כן, מה צופות לנו 4 מבין המפתחות המובילות בתחום האנטי וירוס לשנת 2010?

קרא עוד...
 

SSL - הצפנת מידע

קטגוריה: אבטחה באינטרנט
מידע מהדפדפן או הודעת הדואר האלקטרוני ששלחת, עובר דרך הרבה מאד שרתים לפני שהוא מגיע לשרת של האתר בו אתם גולשים.
במקרים של מכירות שמבוצעות בעזרת כרטיס אשראי וכוללות מסירת פרטים מלאים על הלקוח, נוצרת פרצה הקוראת לגנב ומאפשרת גניבת המידע על הלקוח, מידע הכולל את מס' כרטיס האשראי שלו. טכנולוגית Secure Socket Layer) SSL) נועדה להגן על המידע העובר ברשת ה-Internet.
קרא עוד...
 

רשימת פעולות לביצוע - שימוש בתוכנת אנטי-וירוס

קטגוריה: אבטחה באינטרנט

מהו ההיקף של בעיית הווירוסים?

קיימים לפחות 60,000 וירוסים מוכרים ומדי יום נכתבים וירוסים נוספים. 95%-98% מכלל הווירוסים מגיעים באמצעות דואר אלקטרוני ושרותי ממסרים מידיים. לעיתים תכופות, וירוסים מגיעים עם הודעת דואר אלקטרוני המוסווית כפריט בידורי כלשהו, כגון תמונות, מוסיקה או כרטיסי ברכה, ושורת הנושא של ההודעה כוללת פיתוי או פניה המדרבנת לפתוח את ההודעה.

כותבי הווירוסים פועלים ללא הרף במטרה לתקוף אותך; ספקי תוכנות האנטי-וירוס פועלים ללא הרף במטרה להגן עליך.

שמור על בטחונם של הקבצים והדואר האלקטרוני במחשב שלך על-ידי שימוש בתוכנת האנטי-וירוס שברשותך ועל-ידי עדכונה. כדי לצמצם את הסכנה שווירוס ינצל נקודת תורפה כלשהי

כיצד מצליח וירוס לחדור למחשב שלך?

פרט להידבקות בווירוס באמצעות מסמך המצורף לדואר אלקטרוני, קיימת אפשרות לקבל וירוס או וירוס מסוג "תולעת" באמצעות תוכן שניתן להוריד ללא תשלום מאתר אינטרנט או מתוך תקליטון שאתה חולק עם משתמש אחר. אם המחשב שלך אינו מוגן, לאחר שתוריד ותתקין את התוכנה, לווירוס תהיה אפשרות להתפשט.

וירוסים עשויים להתפשט ברחבי העולם תוך פחות מ- 24 שעות. אך גם לאחר שכבר לא מופיעות ידיעות לגבי וירוס מסוים, וירוס זה עשוי עדיין להיות פעיל ולהמשיך ולגרום נזק למחשבים שאינם מוגנים.
כמו כן, גירסאות שונות של אותו וירוס מופצות ברחבי העולם מספר ימים לאחר תחילת הפצת הוירוס המקורי.

קרא עוד...
 

אבטחת מידע בקניה באינטרנט

קטגוריה: אבטחה באינטרנט
אבטחת מידע באינטרנט זה האמצעי של בעלי האתר לגרום לגולש להרגיש בטוח יותר בעת גלישתו באתר ומסירת פרטי כרטיס אשראי שלו.
מומלץ לכל אתר מסחר אלקטרוני באינטרנט להתייחס לנושא זה ברצינות!
מומלץ לכל אתר השומר מאגר נתונים עם כרטיסי אשראי ופרטי משתמש להעזר בשירותי יועץ אבטחת מידע ע"מ להגביר את אמצעי האבטחה באתר.

 

אבטחת מידע באינטרנט מתחלקת לתחומים שונים:

1. אבטחת הגישה לשרתים

2. אבטחת המידע בבסיס הנתונים

3. אבטחת האפליקציה עצמה
4. אבטחת התקשורת - SSL
(קוד טוב הוא לא קוד שעובד! קוד טוב הוא קוד שעושה אך ורק מה שהוא מתוכנן לבצע.)

קרא עוד...
 


דף בית: אינטרנט כל הזכויות שמורות ל InterSpace Hosting בע"מ Home: Internet